Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!    
 


    

 

           

21 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach zorganizował II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie, skierowany do gimnazjalistów i siódmoklasistów z Suwałk i powiatu suwalskiego.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk i Starosty Suwalskiego. Celem konkursu było zwiększenie i upowszechnienie wiedzy o atrakcjach turystycznych Suwałk i Suwalszczyzny i tym samym kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego wśród młodzieży oraz popularyzacja turystyki na Suwalszczyźnie. Ponadto istotnym celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży pasji krajoznawczej i turystycznej, a przez to kształcenie przyszłej kadry turystycznej w regionie. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat historii, przyrody, obyczajów i tradycji oraz ciekawych miejsc Suwalszczyny. Z pewnością informacje, które zdobyli przygotowując się do konkursu, będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy przewodnika turystycznego. Wyniki konkurencji przedstawiają się następujaco:

I miejsce: Wiktor Rutkowski ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach , opiekun: Pani Bożena Głosek

II miejsce: Patrycja Brzozowska ze Szkoły Podstawowej w Rutce Tartak, opiekun: Pani Łucja Szyszkowska

III miejsce: Jan Oszkinis ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, opiekun: Pani Anna Harasimowicz

IV miejsce: Karolina Galińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, opiekun: Pani Marta Sobuniewska

V miejsce: Zofia Dyczewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, opiekun: Pani Marta Sobuniewska

Zwycięzcy finału otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe przekazane przez Urząd Miejski w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Urząd Gminy w Suwałkach, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, PTTK Oddział w Suwałkach. Pomysłodawcą i koordynatorem była p. Anna Romanowska. Zdjęcia