Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!    
 


            

        

Od niespełna trzech lat występuje w Suwałkach seniorska kobieca piłka nożnaRESO Akademia 2012, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków „footballu”. Pierwszy swój sezon suwalskie piłkarki zagrały w trzecioligowych rozgrywkach, gdzie zajęły I miejsce, awansując tym samym do drugiej ligi.

Od niemal dwóch lat RESO Akademia 2012 bardzo dobrze spisuje się w wyższej lidze, gdzie aktualnie zajmuje 8. miejsce z meczu na mecz nabywając kolejnych doświadczeń. Aktualnie zespół tworzą 23. zawodniczki (13 seniorek i 10 dziewczynek (2010 r. i starsze). Funkcję trenerów pełnią: Karol Piaścik, Grzegorz Twarowski i Paweł Pasiak, a nad wszystkim czuwa słynny reprezentant Polski, grający na pozycji bramkarza Wojciech Kowalewski - prezes Akademii 2012.

W tak doborowym „towarzystwie” można nauczyć się gry w piłkę nożną, jak również zadbać o sylwetkę sportowca, rozwijając przy tym swoją pasję i zapisując się w historii suwalskiego sportu.

Koleżanko, dołącz do nas i graj razem z nami. Druga liga czeka właśnie na Ciebie. I pamiętaj, że nic dwa razy się nie zdarza!