Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!    
 

We wrześniu biblioteka szkolna włączyła się do akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie aktywnie wspierali uczniowie i nauczyciele. Fragmenty powieści czytali: s. dyrektor Katarzyna Braguła, p. Katarzyna Walendzewicz, przedstawiciele klasy II T: Agata Gulbierz, Marcelina Waszkiewicz, Wiktoria Pażgier; p. Aleksandra Tomczyk - Dojss, uczennice klasy III: Magdalena Laszczkowska, Ola Cherubin, Paulina Zambrowska oraz maturzystka Natalia Stefanowicz.

W szkole trwa realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteka szkolna zakupiła prawie 200 książek. Zapraszamy do czytania!

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.     Kartezjusz

Od kilku tygodni szkolna biblioteka realizuje projekt "W ramach". Polega on na wykonywaniu zdjęć inspirowanych malarstwem. Zainteresowani uczniowie pozują do fotografii przybierając pozy i wczuwając się w rolę bohaterów obrazu. Jego celem jest m. in. rozwijanie kreatywności uczniów i zainteresowanie ich sztuką. Zdjęcia

W roku szkolnym 2016/2017 biblioteka w naszej szkole nawiązała współpracę z Biblioteką Pedagogiczną w Suwałkach. Polega ona na międzybibliotecznych wypożyczeniach. Cel współpracy - podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.