Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!    
 

Minęły kolejne warsztaty wolontariuszy VIDES. Grupa wolontariatów z naszej szkoły szkoliła się w Warszawie w dniach 1-2 kwietnia. Spotkali się tam z koleżankami i kolegami  z Tarnowskich Gór, Krakowa, z Łomianek i Czarni.

Warsztaty bębniarskie prowadził p. Krystian Tyrański. Młodzież uczyła się prostych aranżacji zespołowych. Teraz trzeba tylko ćwiczyć, aby na następnym spotkaniu  zagrać coś ładnego.

S. Teresa Mikiciuk przygotowała i prowadziła warsztaty plastyczne: m.in.  było malowanie toreb i plecaków oraz wykonywanie podstawek z koralików. Nowe umiejętności zdobyte na warsztatach to: tworzelie ogromnych baniek mydlanych oraz chodzenie na szczudłach. Zdjęcia

 

Wolontaryjna grupa cały czas się rozwija. W drugim tygodniu ferii młodzież wyjechała do Łomianek i uczestniczła we wspaniałych warsztatach. Nabyli iście kuglarskich umiejętności, mogą też pochwalić się żonglerką, kręceniem poi i talerzy, skręcaniem balonów. Poznali również tajniki gry na bębnie. Te wszystkie umiejętności będą wykorzystywane w pracy z dziećmi.

Dzisiaj 21 stycznia 2017 r., grupa wolontariuszy naszej szkoły rozpoczyna działalność w ramach wolontariatu VIDES w Suwałkach.

Odbyły się już pierwsze warsztaty i choć trwały 6 godzin, czas nikomu się nie dłużył – wręcz przeciwnie. To pierwsze takie zajęcia, które mają przygotować młodzież do pracy wolontariusza w czasie półkolonii letnich w Czerni koło Myszyńca. Zapału nie brakowało i niech tak pozostanie! Uczniowie uczestniczyli w warsztacie muzycznym, była też twisteromania i warsztat robienia różańców. Następne warsztaty w Łomiankach, to będzie kolejny etap przygotowań, miejmy nadzieję, że tak samo ciekawy. Zdjęcia

Wolontariat Vides jest stoważyszeniem wolontariatu młodzieżowego. Założyły go Siostry Salezjanki aby razem z młodzieżą docierać do osób najbardziej zagrożonych i proponować im wychowanie i rozwój w stylu salezjańskim. Więcej o działalności Vides można przeczytać na stronie internetowej vides.pl