Miniprzedsiębiorstwo w naszej szkole

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3Tg uruchamiają nowe miniprzedsiębiorstwo pod nazwą „Food & fashion”. Firma to sklepik ze sprzedażą świeżej i zdrowej żywności oraz własnoręcznie przygotowanych produktów odzieżowych. Punkt będzie oferował uczniom i nauczycielom zdrowe przekąski, słodycze, napoje oraz produkty uszyte i zaprojektowane przez uczennice z kierunku technik przemysłu mody. Wielkie otwarcie zaplanowane jest na 29 listopada (poniedziałek). Punkt będzie działał od poniedziałku do piątku na przerwach od 8.45 do 13.35. Więcej informacji można znaleźć na profilu FB. Zapraszamy.

Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach realizuje innowacyjną metodę nauczania przedmiotu ekonomia w praktyce, w której młodzież uczy się przez działanie. Uczniowie zakładają w szkole i prowadzą realnie działającą firmę. Biorąc udział w grze edukacyjnej „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”, podejmują realne ryzyko biznesowe związane z kierowaniem i działalnością małej firmy.

Celem głównym projektu jest przygotowanie uczniów do podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz kształtowanie postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Dodatkowo młodzież uczestnicząca w przedsięwzięciu nabywa umiejętność współpracy w zespole, skutecznego komunikowania się, twórczego myślenia, wzajemnej pomocy i zaufania oraz dzielenia się zadaniami i odpowiedzialnością.